Home

Nu, ko, ja esi Indijā, tad rēķinies ar nepārtrauktu uzmanību no apkārtējo puses. Daļa centīsies no tevis dabūt naudu (tirgojot preces vai piedāvājot savus pakalpojumus, daži ubagojot), daļa vienkārši gribēs aprunāties un vēlamākajā scenārijā pieskarties. Pat vietās, kur taču ir tūristu jūra, bērni – pa vienam, pāros vai veselām klasēm-  skrien klāt, lūgdami viņus nobildēt, tad prasa, kā tevi sauc un, protams, visi grib sarokoties. Pieaugušie puiši nepārtraukti slamstās apkārt, gaidot īsto brīdi uzbrukt ar jautājumu “Where are you from?”.

 Šorīt, pastaigājoties pa tuvējo tempļu kompleksu, jau es piefiksēju tuvāko vīrieškārtas pārstāvi, kuram līdzi nav draudzenes vai sievas. Kā tad- paiet man garām, tad pēkšņi saņēmis drosmi, strauji apgriežās un caur zobiem fiksi izmet “Vē ā jū fō?”. Nomurminu, ka no Latvijas un pusteciņiem lavierēju prom.Tuvākās divdesmit minūtes ik pa brīdim piefiksēju, kā šis mani “neuzkrītoši” izseko, turoties gabaliņu tālāk. Uz brīdi pazūd, es jau zaudēju modrību… un tad viņš parādās – kalna, jeb, pareizāk sakot, liela akmens virsotnē. A es lejā. Šis uz dibena nošļūc zemē un cauri brikšņiem laužas pie manis, rokās turot divus ziediņus. No tempļa. Un nu tik štibīs arī mani uz turieni!

Jauki? Romantiski? Mīļi? Aizkustinoši? Kā tad. Lai kā gribētos ticēt, ka visi šāda veida gadījumi ir, pateicoties manai apbrīnojamajai dailei, šarmam vai pozitīvās enerģijas mega strāvojumam, tad tomēr ir skaidrs, ka absolūti vienīgais iemesls ir tas, ka es esmu BALTA. Viņiem pat žurku templī baltie grauzēji skaitoties krutāki. Es varētu būt ļauns, vecs krokodils, bet, ja es būtu balts krokodils, arī tad man caur brikšņiem stieptu lotosa ziedus.

 Es esmu kastītē “Baltā sieviete”. “Baltais” mani ieceļ luksusa klasē, kā “sieviete” mētājos kkur pie trešās. Arī viņi- indieši – lielākoties dzīvo kastītēs, kas oficiāli vairs nav kastas, bet patiesībā tas pats vien ir. Tava kasta, tavs dzimums, tavs statuss, ģimene, reliģija nosaka, kas tu būsi un kāds tu būsi. Lai gan es šobrīd ļoti vispārinu, turklāt vadoties tikai no atsevišķiem novērojumiem un sarunām. Redzēs, ko teikšu pēc mēneša.

Bet, nu, atgriežoties pie vieglākās tēmas – ieskats vienā tipiskā sarunā:

– Hallo!
– Hallo!
– Where are you from?
– Latvia
– Russia?
– No, LATVIA
– What’s your name?
– Sandija
– Oh, that’s an indian name
– Ok, I will tell my parents about it
– Do you like children?
– A little bit
– Do you have children?
– No, my husband is too old
– Are you married?
– YES!!!!!!!!!!
– But you don’t have a wedding ring
– In my country we do not wear wedding rings. But I have special wedding earings. You see?
– But these are indian earings
Vai tu atšūsies vienreiz??????

Bet patiesībā jau ir ļoti daudz cilvēku, kuri negrib no tevis naudu, arī neskatās uz tevi kā uz svēto govi vai palaistuvi, bet vienkārši grib iepazīties un noskaidrot, kā tev patīk šī vieta un Indija kopumā, uzzināt, kādā valodā tu runā utt. (Izņemot sezonas darbiniekus, kuri brauc strādāt pārsvarā no valsts Ziemeļiem vai Nepālas, daudzi vietējie savas dzīves laikā nav bijuši tālāk par tuvāko lielāko pilsētu 30km attālumā). Ir cilvēki, kuri, pamanot, ka dodies vārtu virzienā, pamāj un paskaidro, ka tur aiz tā pakalna ir vēl viens, daudz vecāks templis, kuri aizdzen mērkaķus, kuri grib tev atņemt zilonītim pirktos banānus, kuri parāda pareizo virzienu, redzot, ka krustojumā izskaties mazliet apjukusi. Un viņi pat var nejautāt, no kurienes esi, vienkārši ir ir sirsnīgi, izpalīdzīgi un viesmīlīgi.
Njā, laikam es šobrīd nespēju par Indiju noformulēt nevienu apgalvojumu, ko tūlīt pat arī nevarētu pati apgāzt.

19:27
Krievu meitenes autobusā viena caur otru stāsta, kā, laužoties cauri sastrēgumam, “jih oblapaļi”. Saprotoši pasmaidu. Tās mums te tādas balto skuķu klačas Indijā 🙂 Lai gan patiesībā nu jau liekas, ka vairs nedarbojas vecais, labais princips, ka “sievietei uzmanības nekad nav par daudz”.

One thought on “Indija. Hampi. 11.02.2011.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s