Home

Ceļš uz Varkalu.

Koči ir divas vilcienu stacijas. Skaidri zinu, ka man vajadzīga Ernakulam Junction – esmu to izpētījusi netā, to man teica, pērkot biļeti, un galu galā tas rakstīts uz pašas biļetes. Pussešos no rīta ierodoties stacijā, secinu, ka vienīgais tajā esošais uzraksts angļu valodā ir uz manas jakas (Untitled Productions, protams 🙂 Gunti, toties uzraksts uz Ideju institūta somas – nu, par Jūsu vēlmi pārgulēt ar mūsu idejām -, ik pa laikam te izpelnās vietējo puisiešu sajūsmu. Par spīti mūsu bažām, vārdu “sleep” viņi uztver tieši tā, kā bijām domājuši). Nevienu stacijas darbinieku nemana, tāpēc duru pie vietējā policista, uzlikusi savu jaukāko smaidu un vicinot rokās biļeti. Šis uzmet acis papīram un paziņo, ka vilciens aties no otras stacijas. Uz mana šarmantā ģīmja, acīmredzot, parādījies milzīgs uzraksts WTF???, jo policists nu jau lēnām un artikulēti mani pamudina – Jums vajadzētu iet ļoti ātri, jo vilciens taču aties jau pēc 15 minūtēm. Iet ļoti ātri???? – da tā stacija ir piecu kilometru attālumā. Kliegdama,brēkdama, metos tuvējā rikšā. Vadītājs pa ceļam man arī izskaidro, ka nu jau kā nedēļu vilciens uz Trivandrumu kursē tikai no Town stacijas. Viņš arī mani uzreiz novirza uz pareizo platformu un esmu pie vietas.Vilcienā sēžu blakus piecām indiešu sievietēm trīs paaudzēs, kuras dodas uz Trivandrumu pie sasirgušās vecmāmiņas.Viņas dalās ar mani savās brokastīs, uzsmaida katru reizi, kad mūsu skatieni sastopas, un gādīgi izņem man no rokām izdzerto kafijas krūzīti…, lai to, protams, izmestu pa logu, Un tikai kārtējo reizi apliecina man, ka komunikācija ar vietējām sievietēm ir patīkamāka, vieglāka un sirsnīgāka kā ar vīriešiem. Vismaz vienai baltai meitenei ar mugursomu. Arī gandrīz katrā vilcienā esošos “Lēdiju vagonus” nu vairs neuztveru kā diskriminējošu parādību. Pieļauju, ka, bukojot nākamās vilciena biļetes, pati prasīšos uz “vagonu pie meitenēm”.

Varkala
Jūra te ir tāda… ļoti vitāla. Atšķirībā no Goa, kur var ūdenī vienkārši gulēt un ļaut, lai viļņi “paši mani nes”, te tomēr vajag iespringt, jo no kājām rauj nepārtraukti. Ne velti šī esot viena no bīstamākajām pludmalēm. (Lai gan arī manas uzturēšanās laikā Goa, Arambolas mazajā pludmalē noslīka vismaz viens indietis. Turklāt paši indieši slīkstot salīdzinoši daudz biežāk nekā ārzemju tūristi. Esot tradicionālā kombinācija – alus + neprasme peldēt. Par alu – absolūtais tirgus līderis te ir Kingfisher, kam ir divu veidu alus – vieglais un “normālais”. Kamēr tūristi konsekventi izvēlas vieglo, paši indieši (džeki gan tikai) pieturas pie “normālā”, kam grādi kā vidusmēra mājas vīnam. Plus mazāks dzeršanas treniņš kā blatajiem, plus arī laika apstākļi te tādi, ka alkohols tomēr iedarbojas citādāk. Un peldēšana – sievietes nepeld vispār, a vīrieši pārsvarā “peld” tādā izpratnē, ka iebrien ūdenī līdz krūtīm. Asti stāstīja par savu indiešu paziņu, kurš apgalvojis, ka studiju laikā bijis labākais peldētājs universitātē. Kaut kad vēlāk, nonākot pie ūdens, arī bijusi iespēja aplūkot viņa peldētprasmi – džeks kaut ko ķepurojies “suniski”. Asti piemetina, ka iespējams puisis nemaz nav mānījies, jo tiešām pieļaujams, ka uz pārējā fona šis arī bijis labākais. Esmu dzirdējusi, ka arī daudzi no zvejniekiem nemākot peldēt.) Tātad tagad man dienas plānā ir pašūt sev viendaļīgu pedkostīmu, šoreiz pat ne piedienīga (ar to domājot, maksimāli piesegta) paskata vārdā – vienkārši atceros pēdējo peldi, kad, četrrāpus ķepurojoties pa jūras dibenu, ar kāju sataustīju kaut kādu drēbes gabalu, kas izrādījās.. kādai meitenei, peldot, norautas apakšbikses.

Skaipā pažēlojos mazulim, ka ir tik karsts, ka pagūstu nosvīst, vienkārši pārejot pāri ielai,.Viņa man atcērt, ka viņa, vienkārši pārejot pāri ielai, pagūstot nosalt.

2 thoughts on “Indija. Varkala. 01.03.2011.

  1. Vai ta vietējie tirgoņi nav atklājuši šo tik ienesīgo peldkostīmu biznesu? Sandij, pašas margoto labāk adi ne šuj 😉 un vēlams izšuj ar kādām pērlītēm attiecīgi svarīgākajos rajonos 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s