Home

Mamalapuram

Pateicoties šim blogam, es vispār sekoju līdz datumiem. Jo te viss vienā lielā putrā – nav ne skaidra laika režīma, ne ceļojuma plāna. Vakar izdzirdēju par mega super truper Hindu festivālu Varanasi, kur visi šķaidās ar krāsu, un nolēmu, ka man obligāti tur jābūt. Ņemot vērā, ka sākotnēji Varanasi vispār nebija manos plānos… (biju pārliecināta, ka lielākā daļa ārzemnieku uz turieni dodas paskatīties, kā kremē cilvēkus, sabildēt skatus, kā suņi grauž cilvēku kaulus un pēc tam draugiem mājās pie vakariņu galda stāstīt žilbinoši baismus stāstus par tur redzēto, sajusto un, protams, saosto. Patiesībā savu viedokli īpaši neesmu mainījusi, bet mani pārliecināja daži sastaptie ceļotāji, kuri uzskata, ka tikai tur tik koncentrētā veidā iespējams ieraudzīt nāvi, tās tuvumu un neizbēgamību. Tad nu nolēmu, ka arī man gribētos izjust šīs vietas īpašo atmosfēru. Un, ja nu tas neizdosies, vismaz dabūt dažas bildes, kā suņi grauž cilvēku kaulus.)
Ā, tagad, starp citu esmu Pondichery – šarmantā indo franciskā pilsētā, kur ielas malā var dabūt tradicionālās indiešu brokastis – idli ar mērci, un tad doties uz blakus esošo kafejnīcu pēc īsta franču kruasāna.
Vakar atvadījos no Džūlijas, kura devās mājās, mūsu mazās mājiņas Mamallapuram, piekrastes zvejniekiem (ui, tā ir īpaša šķira. Praktiski visi viņi vakarā piemaujas vietējo lēto šmigu, un tad no agra rīta uz paģirām dodas jūrā vilkt ārā tīklus. Vakar pirms saulrieta ieraudzījām pāris zvejniekus, kuri tobrīd nenodarbojās ar “rīita tualeti” un pievienojāmies viņiem zvejas braucienā. Bija ļoti skaisti un interesanti, tikai jaunākais no puikām visu dienu pēc tam slamstījās gar mūsu māju, gribēdams noskaidrot, kā mums iet un ko mēs daram), jaunajiem indiešu zēniem un viņu mazliet, kā lai korekti pasaka, mazliet nobriedušākajām ārzemju draudzenēm (šī sistēma izrādās strādā arī Indijā. Atbrauc ārzemju kundzītes, kuras nolūko smukākos (gadās arī tādi) apkārtnes zēnus (pilngadīigus gan), un tad kopā ar viņiem pavada laiku – uz vietas vai arī ceļojot pa Indiju. Pārsteidzošākais, ka šajās pāris nedēļu attiecībās pieķerās tieši puiši, kuri pēc tam ilgi pārdzīvo par draudzeņu aizbraukšanu.)
Tālāk viena devos uz Pondičery, kur jau priekšā Kanyakumari iegūtie draugi no Francijas un Vācijas, tālāk ceļš uz Varanasi, kur sastapšu Džefu, fotogrāfu no ASV, kurš bija Džūlijas dažu dienu ceļabiedrs pirms dažām nedēļām, Dārdžilingā iespējama tikšanās ar Stjuartu, ar kuru iepazināmies Varkalā. Vārdu sakot, īstermiņa draudzības un pieķeršanās sastaptajiem cilvēkiem šeit uzplaiksnī gaismas ātrumā, lai vēlāk tikpat ātri tiktu pārtrauktas, katram iekāpjot citā vilcienā. Tāpēc, mani mīļie draugi Latvijā (un daži ārpus tās), esmu sākusi vēl jo vairāk novērtēt Jūs, un to, ka mums nevajag izmest vienam otru no savas dzīves brīdī, kad stacijā piebrauc vilciens.

4 thoughts on “Indija. Mamallapuram – Pondichery. 15.03.2011.

  1. Varanasi ir īpaša vieta. Mēs kad tur bijām, piedzīvojām ļoti daudz dažādu sajūtu. Suņus, kuri grauž kaulus, gan neredzējām. Toties vecs opis izrāva aiz rokas mūs cauri kremēšanas rituāla, pievedot pavisam tuvu notikumu vietai. Jau tagad sagatavojies, ka Varanasi gaļu ēst nedabūsi un pat aliņu tur sameklēt ir tuvu tam, ka neiespējami. Noteikti sarunā savā guest-housā vietējo laivinieku, kurš izved tevi rīta braucienā vērot saullēktu. Ja Tev tur nav mītne jau padomā, varu vienu labu ieteikt, kur tiešām bija super – ar terasi no kuras vērot saullēktu un saulrietu (kur vācieši jau rīt agrumā pīpē zaļo), ar istabiņām ar kartona sienām (dzirdi visu, kas blakus notiek) un super draudzīgiem bārmeņiem.

  2. Ooo, super, iesaki gan. Man viena vieta ir padomaa, bet nevaru to shobriid sazvaniit. Alternatiiva noteikti nodereetu. Paldies!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s